Jesteśmy z Wami od 2000 roku

Peelingi medyczne

Zabiegi z zastosowaniem peelingów kwasowych w celu kontrolowanego, głębokiego złuszczania naskórka są uznaną i cenioną metodą w medycynie estetycznej. Mają one silne działanie odmładzające, poprawiają strukturę skóry i jej koloryt.

Cera po zabiegu jest początkowo podrażniona, następnie łuszczy się. Po serii zabiegów skóra jest rozjaśniona, wyraźnie odmłodzona, oczyszczona, a po kilku zabiegach pozbawiona małych blizn i przebarwień (plam).

Wskazaniami do zabiegów są: przeprowadzenie kuracji przeciwstarzeniowej, likwidacja drobnych zmarszczek, trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia posłoneczne i hormonalne, nadmierne rogowacenie, łojotok, rumień. Zabiegi oczyszczają skórę, zwężają rozszerzone pory.

Wskazane jest poddanie się serii 5-6 zabiegów dwa razy w roku w zależności od rodzaju peelingu.

Peeling dobierany jest zawsze ściśle indywidualnie w zależności od stanu skóry pacjenta, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Dostępne peelingi to:

Peeling TCA – zastosowanie kwasu trójchlorooctowego.
Pierwszy etap odmłodzenia twarzy.
Wiele osób poszukuje zabiegu odświeżającego cerę, gdy na skórze pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia oraz doskwierają blizny po trądziku.
Peeling ten skutecznie niweluje: drobne przebarwienia, posłoneczne uszkodzenia skóry, zmarszczki powierzchniowe, blizny potrądzikowe, trądzik grudkowo-krostkowy,
Peeling TCA – obszary poddawane zabiegowi
Peeling kwasem trójchlorooctowym można stosować prawie na każdej części ciała. Szczególnie jest polecany na twarzy, dłoniach, dekolcie i plecach.
Peeling TCA – przebieg zabiegu
Peeling nakładamy na kilka minut, podczas którego pacjentka odczuwa mocne pieczenie, które szybko mija. Peeling TCA działa jeszcze przez 2-3 dni, wtedy skóra złuszcza się. Bezpośrednio po zabiegu cera jest zarumieniona, w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamki. Właściwe złuszczenie następuje po około 2-3 dniach i trwa kolejne 3-4 dni .W tym okresie ważne jest intensywne nawilżanie skóry i ochrona przed słońcem. Wszystko przebiega bezboleśnie.
Peeling TCA – powtarzanie zabiegu
Peeling TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtarzać zabieg w 4 tygodniowych odstępach.

Peeling kwasem salicylowym
Peeling kwasem salicylowym jest unikalnym peelingiem, ponieważ jako jedyny jest peelingiem zaliczanym do kwasów beta-hydroksylowych (BHA).
Peeling jest przeznaczony dla osób z cerą trądzikową, nadmiernie przetłuszczającą się, cerą z przebarwieniami.
Kwas salicylowy ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Reguluje wydzielanie sebum, zwęża rozszerzone pory. Wskazany jest w leczeniu trądzika pospolitego, trądzika różowatego, ostudy, przebarwień pozapalnych, uszkodzeń posłonecznych.
Dzięki zabiegom peelingiem salicylowym zmniejszymy łojotok, uregulujemy koloryt skóry, możemy zlikwidować drobne zmarszczki oraz przebarwienia skórne, peeling działa również leczniczo przy zmianach ropnych trądzika.
Działa łagodniej w porównaniu do kwasów AHA. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA, bądź obawiają się nadmiernego łuszczenia.
Zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów co 14 dni

Cosmelan na przebarwienia – dokładny opis w osobnym dziale Cosmelan

Cennik zabiegów