Jesteśmy z Wami od 2000 roku

Mezoterapia

Mezoterapia jest przeznaczona dla osób, które zauważają pierwsze objawy starzenia się skóry jak i dla osób u których procesy starzenia są już bardziej zaawansowane. Mezoterapia jest zabiegiem dla osób, które chcą w sposób sprawdzony i niezbyt inwazyjny poprawić jędrność i nawilżenie skóry oraz pozbyć się drobnych zmarszczek i przywrócić blask i świeżość skórze.

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Procedura mezoterapii jest wykonywana przy użyciu bardzo cienkiej igły, którą dostarczamy odpowiednio dobrane koktajle witaminowe.

Najważniejsze składniki mezoterapii to:

Kwas hialuronowy: Posiada właściwości higroskopijne, ma zdolność pochłaniania dużych ilości wody, zwiększa proliferację komórkową i przyczynia się do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Odpowiada za utrzymanie prawidłowej równowagi elastycznej skóry i naskórka oraz za odpowiednie nawilżenie a zarazem opóźnia powstawanie zmarszczek.

13 witamin: Witamina A przyspiesza odnowę komórkową, przyspiesza gojenie skóry.

Witamina B wpływa na metabolizm niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zapewniających skórze równowagę biologiczną. Witamina C zwiększa syntezę kolagenu i elastyny w fibroblastach, działa rozjaśniająco.

6 składników mineralnych: Spełniają w organizmie różnorodne funkcje. Stanowią podstawowe składniki układu kostnego, są niezbędne do budowy i pracy enzymów i hormonów, regulują gospodarkę wodnoelektrolitową ustroju.

6 koenzymów: Przyspieszają przemiany metaboliczne przez obniżanie energii wymaganej do aktywacji reakcji biochemicznych. Zwiększają tempo odbudowy tkanek.

5 kwasów nukleinowych Kwasy nukleinowe umożliwiają regulację syntezy białek.

2 czynniki redukujące Dzięki temu hamują procesy wolnorodnikowe w komórkach skóry i naskórka.

Jaka jest zalecana liczba zabiegów mezoterapii?

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 zabiegi w roku.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

  • alergie, ciąża,
  • cukrzyca (niewyrównana),
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytkounaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców),
  • terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi,
  • choroba nowotworowa.

Cennik zabiegów